O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning arab-islom sammitidagi nutqi
2024-11-11 356Global siyosat kun tartibidagi eng o‘tkir va og‘riqli masala – Falastin muammosiga bag‘ishlangan bugungi muhim sammitimizni tashkil etganlari uchun Ikki muqaddas masjid xodimi, Saudiya Arabistoni Podshohi Salmon bin Abdulaziz Ol Saud A’lo Hazratlariga hamda Valiahd va Bosh vazir Muhammad bin Salmon Ol Saud Hazrati Oliylariga alohida minnatdorlik bildiraman...
O‘zbekiston Prezidenti Saudiya Arabistoni bilan "yashil" energetika sohasidagi sheriklikni kengaytirish muhimligini ta’kidladi
2024-12-11 358O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 11 noyabr kuni Ar-Riyod shahrida o‘tkazilayotgan navbatdan tashqari arab-islom sammiti doirasida Saudiya Arabistoni energetika vaziri shahzoda Abdulaziz bin Salmon Ol Saudni qabul qildi.
O‘zbekiston Prezidenti Saudiya Arabistoni va Ozarbayjonga tashrif buyuradi
2024-11-10 373O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 11-13 noyabr kunlari xalqaro sammitlarda ishtirok etish uchun amaliy tashrif bilan Saudiya Arabistoni va Ozarbayjon Respublikasida bo‘ladi.
Shavkat Mirziyoyev Donald Trampni tabrikladi
2024-11-06 367O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 6 noyabr kuni Donald Trampga Amerika Qo‘shma Shtatlari Prezidenti saylovida g‘alaba qozonib, ushbu lavozimga saylangani munosabati bilan tabrik yo‘lladi
O‘zbekiston Prezidenti va Vengriya Bosh vaziri iqtisodiy loyihalarning yangi portfelini shakllantirish muhimligini qayd etdilar
2024-11-06 3806 noyabr kuni Bishkek shahrida o‘tayotgan Turkiy davlatlar tashkiloti sammiti doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev o‘ziga ajratilgan qarorgohda Vengriya Bosh vaziri Viktor Orban bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston Prezidenti Bishkekka keldi
2024-11-05 354O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev amaliy tashrif bilan Qirg‘izistonga keldi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Turkiy davlatlar sammitida ishtirok etadi
2024-11-05 325O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarovning taklifiga binoan Turkiy davlatlar tashkiloti Davlat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisida ishtirok etish uchun 5-6 noyabr kunlari amaliy tashrif bilan Bishkek shahrida bo‘ladi.
Transformatsiya va tejamkorlik bo‘yicha vazifalar belgilandi
2024-11-04 332Prezident Shavkat Mirziyoyev 4 noyabr kuni elektr energetikasi sohasini transformatsiya qilish, hududlardagi elektr tarmoqlari boshqaruviga xususiy operatorlarni jalb qilish masalalari bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi.
Texnikumda ish beruvchining o‘zi o‘qitadi
2024-10-31 345Prezident Shavkat Mirziyoyev Navoiy viloyati Navbahor tumanidagi politexnikumda bo‘ldi.
Karmanada yirik kimyo texnoparki qurilmoqda
2024-10-31 362Prezident Shavkat Mirziyoyev Karmana tumanida barpo etilayotgan kimyoviy mahsulotlar texnoparkini borib ko‘rdi.