O‘zbekiston, Ozarbayjon va Qozog‘iston rahbarlari "yashil” energiyani rivojlantirish va uzatish loyihasiga start berdilar
2024-11-13 32813 noyabr kuni COP29 sammiti doirasida O‘zbekiston, Qozog‘iston va Ozarbayjon o‘rtasida "yashil" energiyani rivojlantirish va uzatish sohasida strategik sheriklik to‘g‘risidagi bitimni imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Prezidenti Buyuk Britaniyaning sobiq bosh vaziri, Global o‘zgarishlar instituti raisi Toni Bler bilan uchrashuv o‘tkazdi
2024-11-12 533O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Boku shahrida Global o‘zgarishlar instituti raisi Toni Bler bilan uchrashdi.
O‘zbekiston Prezidenti ICESCO bilan hamkorlikni yanada kengaytirish muhimligini ta’kidladi
2024-11-12 571O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Bokudagi iqlim sammiti doirasida Islom dunyosi ta’lim, fan va madaniyat tashkiloti (ICESCO) bosh direktori Salim al-Malikni qabul qildi.
O‘zbekiston Prezidenti Yashil iqlim fondi bilan hamkorlikni faollashtirish zarurligini ta’kidladi
2024-11-12 574O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Boku shahriga amaliy tashrif doirasida Yashil iqlim fondi ijrochi direktori Mafalda Duerteni qabul qildi.
O‘zbekiston Prezidenti Islom taraqqiyot banki bilan keng ko‘lamli hamkorlikni kengaytirish muhimligini ta’kidladi
2024-11-12 370O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Boku shahriga amaliy tashrif doirasida Islom taraqqiyot banki prezidenti Muhammad bin Sulaymon al-Jassir bilan uchrashdi.
O‘zbekiston Prezidenti va YeTTB rahbari strategik sheriklikni yanada kengaytirish masalalarini muhokama qildilar
2024-11-12 36712 noyabr kuni Boku shahrida o‘tayotgan COP29 sammiti doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki prezidenti Odil Reno-Basso bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston Prezidenti Chernogoriya Prezidenti bilan uchrashdi
2024-11-12 373Boku shahrida BMTning Iqlim o‘zgarishi bo‘yicha COP29 konferensiyasi doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Chernogoriya Prezidenti Yakov Milatovich bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston Prezidenti Finlyandiya Prezidenti bilan uchrashuv o‘tkazdi
2024-11-12 352Boku shahrida bo‘lib o‘tayotgan COP29 sammiti doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Finlyandiya Prezidenti Aleksandr Stubb bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston Prezidenti va Yevrokengash rahbari sheriklikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar
2024-11-12 375O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 12 noyabr kuni Boku shahrida o‘tayotgan iqlim bo‘yicha sammit doirasida Yevropa kengashi Raisi Sharl Mishel bilan uchrashdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Birlashgan Millatlar Tashkilotining Iqlim o‘zgarishi bo‘yicha konferensiyasi (COP 29)dagi nutqi
2024-11-12 362Hurmatli delegatsiyalar rahbarlari!