Surxondaryoda tadbirkorlik uchun keng imkoniyatlar ochiladi
2024-11-22 328Prezident Shavkat Mirziyoyev 22 noyabr kuni Surxondaryo viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, investitsiya va tadbirkorlik muhitini yanada yaxshilash chora-tadbirlari yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi.
Samarqandni rivojlantirish bo‘yicha takliflar taqdimot qilindi
2024-11-20 318Prezident Shavkat Mirziyoyev 20 noyabr kuni Samarqand viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholi turmushi farovonligini oshirish chora-tadbirlari yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi.
Parlament va hukumat faoliyatida yangicha ishlash, xalqqa sadoqat bilan xizmat qilish davri
2024-11-20 302Ayni kunlarda mamlakatimizda muhim siyosiy jarayonlar kechmoqda. Yaqinda bo‘lib o‘tgan saylovlar natijasi bo‘yicha yangi parlament shakllandi. Bugun Oliy Majlis Qonunchilik palatasining O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri nomzodini ko‘rib chiqish va ma’qullashga bag‘ishlangan majlisi o‘tkazildi.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisi boshlandi
2024-11-20 308Toshkent shahrida 20 noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisi o‘z ishini boshladi.
Davlatimiz rahbari Senat a’zosi etib saylanganlarni samimiy muborakbod etdi
2024-11-19 311Prezident Shavkat Mirziyoyev yangi chaqiriq Oliy Majlis Senatining birinchi majlisida ishtirok etmoqda.
Tibbiyot sohasiga doir takliflar ko‘rib chiqildi
2024-11-14 316Prezident Shavkat Mirziyoyev 14 noyabr kuni kasalliklarni erta aniqlash va samarali davolashga oid takliflar taqdimoti bilan tanishdi.
O‘zbekiston Prezidenti JSTga qo‘shilish jarayonida erishilayotgan natijalarni qayd etdi
2024-11-13 507Boku shahrida o‘tayotgan iqlim bo‘yicha SOR29 konferensiyasi doirasida, mamlakatimizning Milliy pavilonida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Jahon savdo tashkiloti (JST) bosh direktori Ngozi Okonjo-Iveala bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston Prezidenti Gretsiya Bosh vaziri bilan uchrashdi
2024-11-13 529Boku shahrida bo‘lib o‘tayotgan BMTning iqlim o‘zgarishi bo‘yicha COP29 sammiti doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Gretsiya Bosh vaziri Kiriakos Mitsotakis bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston Prezidenti Chexiya Bosh vaziri bilan amaliy hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildi
2024-11-13 555O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Boku shahrida o‘tayotgan BMTning Iqlim bo‘yicha konferensiyasi doirasida Chexiya Respublikasi Bosh vaziri Petr Fiala bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston va Ozarbayjon rahbarlari oliy darajadagi kelishuvlarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar
2024-11-13 321Boku shahriga amaliy tashrif doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyev bilan uchrashuv o‘tkazdi.