Atom energiyasidan tinchlik maqsadlarida foydalanish va uni rivojlantirishning dolzarb masalalariga bag‘ishlangan xalqaro anjumanning barcha qatnashchilarini chin...
O‘zbekiston Prezidenti MAGATE bilan ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish muhimligini ta’kidladi
2024-12-04 492O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Xalqaro atom energiyasi agentligi (XAEA) bosh direktori Rafael Grossi o‘rtasida 4 dekabr kuni bo‘lib o‘tgan uchrashuvda ikki tomonlama hamkorlikni tubdan kengaytirish va amaliy sheriklikning yangi yo‘nalishlarini ilgari surish istiqbollari atroflicha ko‘rib chiqildi.
Farg‘ona viloyatini rivojlantirish imkoniyatlari tahlil qilindi
2024-12-03 318Prezident Shavkat Mirziyoyev 3 dekabr kuni Farg‘ona viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, investitsiya va tadbirkorlik muhitini yanada yaxshilash chora-tadbirlari yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi.
Buxoroda investitsiyalarni ko‘paytirish, kambag‘allik va ishsizlikni kamaytirish asosiy vazifa bo‘ladi
2024-11-29 356Prezident Shavkat Mirziyoyev 29 noyabr kuni Buxoro viloyatida qo‘shimcha imkoniyatlarni yuzaga chiqarish, investitsiya va ish o‘rinlarini ko‘paytirish chora-tadbirlari bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi.
Meva-sabzavot eksportini oshirish choralari belgilandi
2024-11-28 323Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 28 noyabr kuni meva-sabzavot yetishtirish, qayta ishlash va eksportini ko‘paytirish chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi.
Investitsiya sohasidagi natijalar tanqidiy tahlil qilindi
2024-11-27 338Prezident Shavkat Mirziyoyev 27 noyabr kuni xorijiy investitsiyalarni jalb qilish holati va kelgusi yilgi rejalar muhokamasi bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi.
Shavkat Mirziyoyev: Tadbirkor - iqtisodiyot poydevori, davlat tayanchi
2024-11-23 543Davlatimiz rahbari Toshkent shahridagi “Yangihayot” industrial texnoparkida bo‘ldi.
Yangihayotda yangi sanoat zonasi barpo etilmoqda
2024-11-23 323Prezident Shavkat Mirziyoyev 23 noyabr kuni poytaxtimizning Yangihayot tumanida barpo etilayotgan “Yangi avlod” maxsus sanoat zonasida bo‘ldi.